Інформація про імміграційну візу для громадян України

On this page:


Загальна інформація

Якщо Ви громадянин США або постійний законний резидент США (LPR) і Ваш український родич хоче поїхати до Сполучених Штатів за імміграційною візою, зауважте наступне:

  • Генеральне консульство США у Франкфурті (Німеччина) наразі є дипломатичною місією, призначеною для опрацювання всіх українських імміграційних справ (IV), в тому числі учасників лотереї Грін Кард -2022 (DV) та віз наречених (K-1).
  • Усі імміграційні справи перелічені вище, передані з України, розглядаються як невідкладні. . Місія у Франкфурті розглядає українські справи за принципом живої черги
  • Тобто, якщо Вашу петицію I-130 схвалено та Ви очікуєте на подальшу обробку справи в Національному візовому центрі (NVC), Ви можете попросити Візовий центр пришвидшити розгляд справи, надіславши електронний лист на NVCExpedite@state.gov та вказавши своє ім’я, дату народження та номер Вашої справи (починається з літер «FRN» або «KEV», за якими слідує 10-значне число). 
  • Якщо у Вас є схвалена петиція I-130,яка очікує на обробку в Національному візовому центрі (NVC), і Ви хочете аби візова справа розглядалась в іншому місці, тобто, не у Франкфурті, будь-ласка, перегляньте інформацію про те, як це зробити тут:https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/national-visa-center/nvc-contact-information.html 
  • Якщо Ви ще не подали петицію I-130, але бажаєте це зробити, Ви можете зв’язатися з Генеральним консульством США у Франкфурті за адресою  frnuscisinquiries@state.gov , щоб подати заяву у Франкфурті. Зауважте, що консульський відділ у Франкфурті приймає лише петиції I-130, подані громадянами США по відношенню до найближчих членів сім’ї, тобто- подружжя, неодружених дітей віком до 21 року або батьків. Заявник повинен фізично перебувати в Німеччині, щоб подати I-130, також бенефіціар/заявник повинен особисто з’явитися на співбесіду для отримання імміграційної візи після схвалення I-130. Увага! Якщо вам дозволено подати I-130 у Франкфурті, НЕ подавайте петицію I-130 онлайн; якщо Ви це зробите, ми не зможемо прийняти Вашу петицію I-130 у Франкфурті.
  • Будь ласка, зверніть увагу, що подача та затвердження I-130 є лише першим кроком у процесі отримання імміграційної візи. Усі українські імміграційні справи розглядаються як пріоритетні. Більш детальну інформацію про час обробки Вашої справи Ви отримаєте особисто в консульстві.
  • Якщо Ваша імміграційна справа вже була передана до Києва для призначення співбесіди та обробки, вона буде автоматично переведена до Франкфурта.

Якщо у Вас є запитання щодо імміграційної візи, яка вже розглядається в Генеральному консульстві США у Франкфурті, зверніться до нашого VISAS Navigator.

Якщо Ви громадянин США і маєте українську наречену/нареченого, котра/котрий бажає поїхати до США за візою K1:

  • Ви повинні отримати схвалену петицію I-129F від Служби громадянства та імміграції США (USCIS), перш ніж подавати заяву на візу K-1 в посольство або консульство США за кордоном.   
  • Якщо Ви подали в USCIS петицію I-129F, яку ще не схвалили, Ви можете подати запит на прискорення обробки петицію в USCIS на сайті www.uscis.gov/forms/filing-guidance/how-to-make-an-expedite-request www.uscis.gov/forms/filing-guidance/how-to-make-an-expedite-request.
  • Консульства та посольства США не уповноважені приймати петиції I-129F. Це виключна компетенція Служби громадянства та імміграції США (USCIS).  

Додаткова інформація

Додаткова інформація щодо необхідного медичного огляду для отримання імміграційної візи, включаючи список уповноважених лікарів, котрі можуть проводити вказаний медичний огляд, надсилається кожному заявнику. Медичний огляд в рамках процесу подачі заяви на імміграційну візу можуть проводити лише зареєстровані і уповноважені на це лікарі.

Усім заявникам віком від 15 років необхідно пройти рентгенографію грудної клітини.

Заявникам на імміграційну візу, віком молодше п’ятнадцяти років, рентген грудної клітини не потрібен, але аналіз на туберкульоз потрібно провести за допомогою тесту на вивільнення інтерферону гамма (IGRA).

Усі діти віком до 14 років повинні проходити медичний огляд у супроводі батьків або опікунів.

Щеплення

Ви можете перевірити статус своєї заяви на імміграційну візу онлайн тут,  ввівши місце проведення співбесіди та номер Вашої справи. Будь ласка, зверніть увагу, що у розгляді Вашої справи буде відмовлено, якщо консульська посадова особа не зможе зробити висновок, що Ви маєте право на отримання візи.

Імміграційне законодавство Сполучених Штатів вимагає від заявників на імміграційну візу (IV), (включаючи усиновлених дітей), отримати певні щеплення до моменту видачі імміграційної візи.

Лікар, який проводить медичні огляди заявників на імміграційну візу, тепер зобов’язаний підтвердити, що заявники на імміграційну візу виконали певні вимоги щодо вакцинації, або що заявник має медичні протипоказання на отримання одного чи кількох щеплень зі списку. За рекомендацією лікаря можливо відмовитись від проведення деяких вакцинацій.

Тільки лікар може визначити, які з перерахованих щеплень можуть бути пропущеними за медичними показниками, враховуючи вік, історію хвороби та поточний стан здоров’я заявника на імміграційну візу. Список може включати наступні щеплення від таких хвороб: гепатит А, гепатит B, грип, грип типу B (Hib), кір, менінгіт, епідемічний паротит, пневмокок, кашлюк, поліомієліт, ротавірус, краснуха, правець та дифтерія та/або вітряна віспа.

Вимога щодо проведення вакцинації передбачають відтермінування останньої- у випадку, якщо усиновлювач підпише свідчення під присягою до прибуття дитини в Сполучені Штати, що протягом 30 днів після прибуття дитини до Сполучених Штатів або якнайшвидше, коли це буде допустимо з медичної точки зору, дитина отримає необхідні щеплення. Ця заява під присягою має бути складена на офіційній декларації Держдепартаменту США та повинна бути нотаріально завірена.

Натисніть тут, щоб завантажити форму DS-1981 (Аффідевіт про звільнення від імміграційних вимог для усиновленої іноземцем дитини).

Якщо усиновлена дитина має будь-які вроджені дефекти, інвалідність або захворювання, хоча б незначні, законодавство США вимагає, щоб усиновлювачі підписали нотаріально засвідчене підтвердження того, що вони обізнані про проблеми зі здоров’ям дитини та бажають усиновити дитину незалежно від наявності останніх. Форми, надіслані факсом, не приймаються. Кожен прийомний батько/мати повинен підписати власне підтвердження; один з батьків не може підписувати такий документ від імені іншого з батьків, навіть за наявності довіреності.

Запис на співбесіду у консульство США та доставка паспорта

Перший крок процесу запису на співбесіду- це надсилання запиту через Ваш  профіль в системі, зареєстрований у Німеччині. 

Примітка. Якщо у Вас уже є профіль на нашому сайті, зареєстрований в Україні, Ви можете подати запит на пересення профілю до Німеччини, надіславши електронний лист support-germany@ustraveldocs.com. Не створюйте новий профіль!

Увійдіть в Ваш профіль та виберіть опцію Імміграційна віза, далі Київська імміграційна віза та віза нареченого/нареченої (К). Продовжуйте процес запису, поки система не покаже Вам повідомлення “Ваш запит на призначення візової співбесіди отримано та буде розглянуто. Ви отримаєте електронний лист, щойно Ваш запит буде схвалено". Як тільки консульство у Франкфурті схвалить Ваш запит, Ви отримаєте сповіщення електронною поштою- з проханням знову увійти у свій  профіль профіль, вибрати дату та час співбесіди із доступих дат в календарі.

Під час запису на співбесіду Вам буде запропоновано вибрати один із доступних варіантів доставки паспорта після того, як віза буде схвалена консульством. Якщо Ви вибрали варіант доставки документів додому, переконайтеся, що Ви завершили процес реєстрації доставки та оплати на платформі нашого кур’єрського партнера. Щоб отримати детальну інформацію про способи доставки паспорта, перейдіть на цю сторінку.

Якщо Вам вже призначено дату візової співбесіди- NVC, KCC або безпосередньо консульством США, будь ласка, оберіть варіант доставки документів тут: https://www.ustraveldocs.com/de/de-iv-documentdelivery.asp 

Ви повинні з’явитися в консульство в день і час назначеної співбесіди. Будь ласка, прочитайте про правила безпеки в посольстві (або консульстві) США, де описано, що можна, а що не можна брати з собою на співбесіду. Ви повинні мати з собою лист про призначення співбесіди та документи, необхідні для Вашого типу візи..

Якщо Вам відмовлено у візі відповідно до розділу 221(g) і Вам потрібно подати додаткові документи, дотримуйтесь інструкцій на цій сторінці https://ustraveldocs.com/de/de-niv-documentsubmissioninfo.asp